poniedziałek, 26 maja 2014

Kocham Cię mamo!

Być mamą to kochać bezgranicznie i bezwarunkowo, starać się, tulić, głaskać, pocieszać, całować, być dumną, martwić się, nie spać po nocach, czuwać, chronić, uczyć, tłumaczyć, bawić się, trzymać za rękę, dodawać otuchy i wiary, pomagać, być cierpliwą, wycierać łzy, być podporą, rozumieć problemy i słuchać. Można by tak wymieniać bez końca. Bycie mamą to najpiękniejsza rzecz, jaka spotkała mnie w życiu - nadała mu prawdziwy sens. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez moich dzieci. Dopiero będąc mamą, zrozumiałam, że można aż tak kochać - nieskończenie.
Źródło: https://www.etsy.com/listing/102559462/i-love-you-mom-greeting-card-mothers-day

Przez większość swojego życia Dzień Matki był dla mnie wyjątkowym dniem - dniem, w którym mogłam, a właściwie chciałam podziękować mojej mamie za wszystko i powiedzieć jej, jak bardzo ją kocham. Nie miałam jednak pojęcia, za co tak naprawdę jej dziękuję. Wydawało mi się, że to, co ona robi na co dzień jest takie oczywiste i przychodzi jej bez najmniejszego trudu.

Od kiedy sama jestem mamą, widzę wszystko w innym świetle. Fakt, mentalne bycie mamą przyszło mi bardzo naturalnie - moje dzieci były zaplanowane i wyczekiwane. (Staś nawet został zaplanowany na maj i w maju się urodził.) Wiem jednak, ile wysiłku muszę włożyć, żeby czuć, że jestem dobrą mamą (choć z pewnością daleko mi do ideału). Dzięki temu zrozumiałam, za co dotychczas dziękowałam mojej mamie. Zrozumiałam, że dzisiejszy dzień to też moje święto. Jadę więc popołudniu do przedszkola Zosi na występy z okazji Dnia Matki i już duma mnie rozpiera - przez cały tydzień uczyłyśmy się wierszyka na tę okazję :)

A tymczasem... Mamo, wszystkiego najlepszego. W dniu Twojego święta chcę Ci podziękować za Twój trud, który wkładałaś, żeby wychować mnie na kobietę, która wierzy w siebie, zna swoją wartość i twardo stąpa po ziemi. Za wszystko, co dla mnie robiłaś i robisz, i za to, że mnie wspierasz i mi pomagasz od kiedy sama jestem mamą. Kocham Cię bardzo!
Źródło: http://photo.elsoar.com/20-vintage-cards-happy-mothers_day-to-thebest-mom-in-theworld.html

Karla.

1 komentarz:

  1. piękne :))
    u mnie już ostatnie dni urodzinowego Konkursu, byłoby mi miło gdybyś zajrzała :)) mybeautyjoy.blogspot.co.uk/2014/05/urodzinki-konkurs-rozdanie.html Serdecznie zapraszam :))

    OdpowiedzUsuń